LifeFree.pl

Relacja Doroty Komasa z Warsztatów Wojownik/Wojowniczka.Wytańcz to!

Wspólnie połączyłyśmy siły, tworząc 6 godzinny warsztat łączący ruch, taniec, świadomość, oddech, głos, dźwięk, muzykę na żywo, intuicję i umysł, wizualizację i rysunek. Całość połączona w cyklu 4 spotkań na każdą porę roku.
Relacja z Warsztatów Wojownik/Wojowniczka.Wytańcz to!
Relacja z Warsztatów Wojownik/Wojowniczka.Wytańcz to!

Wojownik/Wojowniczka. Wytańcz to! Warsztat, który stworzyłam około 1,5 roku temu, i który wraz ze mną ewoluował. Prowadziłam go sama, z muzykiem Kamilem Nosalem, który tworzył oprawę dźwiękową do Warsztatu. I przyszła kolej na doświadczenie tego warsztaty z Dorotą Rajchert. Terapeutką manualną, usprawniającą ruchem i sztuką dorosłych i dzieci. Każde z tych połączeń wnosiło inny rodzaj jakości.

Odpowiadając na zaproszenie Doroty do Rzeszowa, czułam, że otwieram się na nową jakość i przygodę. Tak też się stało, wspólnie połączyłyśmy siły, tworząc 6 godzinny warsztat łączący ruch, taniec, świadomość, oddech, głos, dźwięk, muzykę na żywo, intuicję i umysł, wizualizację i rysunek. Całość połączona w cyklu 4 spotkań na każdą porę roku,

Sobotnie spotkanie było Początkiem, jak Wiosna, która sprawia, że to co do tej pory było ukryte pod ziemią i tam pęczniało, teraz wychodzi na światło dzienne. Tak jest z Wojownikiem/Wojowniczką, który aby mógł zaistnieć w świecie, najpierw potrzebuje zobaczyć siebie, poczuć od środka. Dotrzeć do tego pragnienia, które jest wyrazem połączenia ciała, umysłu i duszy, tworzącego CUD istnienia, i powiedzieć temu istnieniu TAK. Za tą decyzją, idą konkretne działania. I na czuciu, odczuwaniu, skupiliśmy się na początku warsztatowej drogi, aby dowiedzieć się co w nas jest silne, stabilne, mocne, a co słabe, kruche, delikatne. A następnie poszukiwaliśmy drogi połączenia, tych dwóch różnych jakości. Tym miejscem łączącym, bardzo często jest Serce, w nim łączy się, spotyka, ciało i umysł, pozwalając wyrażać się Duszy. Bo o to chodzi, aby nie walczyć, a widzieć, słyszeć, czuć i odpowiadać. To kwintesencja Wojownika/Wojowniczki Serca. Podczas tych kilku godzin był czas, na odczuwanie, gruntowanie, sięganie, odpływanie, relaksowanie, rysowanie. Po to aby integrować, te często oddzielone części - ciała, umysłu, duszy. Dla każdego była przestrzeń, na emocje i bycie tak i na tyle, na ile na wtedy było to możliwe. A wszystko zakończone zostało możliwością wielkoformatowego rysowania, na podłodze wyściełanej białym papierem. Nieograniczona przestrzeń w ruchach, pozwoliła na to abyśmy mogli się przyjrzeć tego jak daleko od naszego centrum wychodzimy z tym co mamy, kim jesteśmy. Jakie kolory do nas na teraz przemawiają, jakie ruchy, jakie kreski. Zobrazowanie procesów wewnętrznych, możliwość ich zapisania w postaci słów, w notatnikach, które każdy z uczestników otrzymał, wyrysowania pastelami i innymi kredkami, jeszcze bardziej gruntuje to co wydarza się w bardziej eterycznej i ulotnej sferze, pozwalając zobaczyć co się wydarzyło, nazwać to i zachować na dłużej. Torując nowe ścieżki w umyśle i je utrwalając, dzięki pobudzaniu i angażowaniu większej ilości zmysłów i uaktywnieniu obu półkul mózgowych. Oj dużo się działo...I tu dziękuję każdej uczestniczce i uczestnikowi. Za otwartość, zaangażowanie, podążanie za sobą, tym co się działo. Bez Was ten warsztat by się nie odbył!

To bardzo ważne, gdzie i kiedy dokonujemy takiej transformacji. O bezpieczne warunki, piękną przestrzeń, ciepły i lekki posiłek, fotoreportaż, materiały na papierze, przybory zadbali Dorota i Michał Rajchert. Co mi samej pozwoliło swobodnie prowadzić warsztaty i jako prowadzącej czuć się bezpiecznie. Ma znaczenie z kim współpracujemy i dokąd zapraszamy ludzi, których prowadzić będziemy przez jakąś drogę rozwoju osobistego. I za tę wspólnie stworzoną jakość dziękuję! Już z radością wyczekuję dalszej współpracy i działań :) Na różnych płaszczyznach.


Dorota Komasa - Prowadząca, Założycielka Światło Pełni, www.komasadorota.wordpress.com
Dorota Rajchert - organizacja warsztatu i wsparcie techniczne, prowadzenie rysunku intuicyjnego, Kreatywne Usprawnianie - gabinet Rzeszów

*Warsztaty nie są i nie zastępują psychoterapii.
Program jest własnością intelektualną i autorskim pomysłem Doroty Komasa.

 

Holistyczna Szkoła Trenerów

Tagi

Ludzie

Dorota Komasa

Dorota Komasa

Trener
pedagożka, Instruktorka Improwizacji Tańca, Symboliki Ciała oraz Eksperymentalnego Teatru Tańca wg.metody Detlefa Kapperta.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Seks i ból. Fragment książki „Uniesienie spódnicy” (część 3)

Seks i ból. Fragment książki „Uniesienie spódnicy” (część 3)

Recenzje
piątek, 17 lipca 2020, 07:52
„W bólu rodzić będziesz” – kto nie słyszał tych słów? Nie trzeba być katoliczką, żeby je znać. Gdy jedna z moich rozmówczyń nie czuła porodowego bólu, przeraziła się, że coś się dzieje nie tak i zaczęła się zastanawiać, jak ona ma urodzić...

Zobacz również