LifeFree.pl

O kwantowych skokach i nieciągłości na drodze, czyli o książce „Kwantowy umysł” prof. Amita Goswamiego

Kreatywność, tworzenie, twórczość. Wytwory umysłu. Myśl twórcza. Dynamiczne wydarzenia (w kimś: rozwiązania, olśnienia, impulsy, wena) albo w grupie (wymiana pomysłów, inspirowanie się, nadmiar, mieszanie, głośno, dynamicznie, wesoło, abstrakcyjnie)...
Bartosz Płazak
Bartosz Płazak

Czytając „Kwantowy umysł” możesz poszerzyć rozumienie takich pojęć jak ego i jaźń, jaźń kwantowa, pole informacyjne, rodzaje kreatywności (podstawowa, sytuacyjna, wewnętrzna i zewnętrzna). Jest tu o archetypach, źródle energii tworzenia i radości jaką odczuwamy tworząc. Jest o tańcu Śiwy i o manifestowaniu wizji twórcy. Jest o skoku kwantowym i o tym, jak skakać, o nieciągłości tworzenia, i o tym, kiedy właściwie zachodzi proces twórczy. Jest też o tym, co nam w nim przeszkadza. A właściwie kto w nim przeszkadza - kto w nas, jaka część nas. Czytając zrozumiesz idee Hologramu, neuroplastyczności mózgu oraz to, jakie one mają znaczenie dla rozwijania Twojej kreatywności. Pojawi się też wiele rodzajów umysłu dziecka, umysł powolny i umysł szybki, umysł małpy. Jednym z najważniejszych pytań, na jakie próbuje odpowiedzieć autor to: Kto jest faktycznie twórcą?

Jest tu też o roli ego, o tym jak przeszkadza i o tym jak bardzo jest potrzebne na ścieżce kreatywności w świecie, w którym żyjemy. Goswami proponuje tu też 7 ćwiczeń, które pomagają przełamać wzorce ego i przejść do swobodniejszego życia z udziałem kwantowej świadomości.

To, co dla mnie było szczególnie interesujące, to podanie umysłu i serca jako twórczej diady w sosie fizyki kwantowej z nutą filozofii, na całkiem uziemionej bazie codziennych potrzeb, możliwości zwykłego człowieka. Innymi słowy znalazłem w tej książce wskazówki jak kreować swoją rzeczywistość, korzystając z różnych swoich właściwości (energii serca i rozumu), moja logika została nakarmiona na Tyle, by się przestać czepiać i wątpić, a serce uwolnione z klatki. Pomocne było dla mnie też zrozumienie idei hierarchii splątanej. Dzięki ukazaniu pozornych sprzeczności, które obserwowałem w swoim życiu, jako hierarchii splątanej w procesie kreacji, łączenie takich przeciwieństw jak: wola i poddanie się, relaksacja i praca, bycie i działanie, a także pozwalanie tym przeciwieństwom istnieć obok siebie w jednym procesie, stało się bardziej możliwe i akceptowalne. Słowem wolność.

Zdaniem Prof. Goswamiego włączenie kwantowej kreatywności prowadzi do uwolnienia potencjału, przejścia na wyższy poziom rozwiązywania problemów, samourzeczywistnienia, wolności, odpowiedzialności za swoje życie, spokoju w staraniu i niestaraniu. To książka o życiu i o tym, jak można je kreatywnie i w pełni przeżywać wzrastając.

„Kwantowy umysł” to praca wzbogacająca i uwalniająca, to duża dawka ciekawie dobranych, naukowo podbudowanych tez na temat kreatywności a jednocześnie bardzo przystępnie i lekko napisany podręcznik twórcy nowych czasów.

I jeszcze cytat na zachętę: „Zastosowanie kwantowej perspektywy może przywołać twoją kreatywność tak szybko, jak szybko przywołuje się dżina (geniusza) z magicznej lampy.”

Zapraszam do lektury.


Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Seks i ból. Fragment książki „Uniesienie spódnicy” (część 3)

Seks i ból. Fragment książki „Uniesienie spódnicy” (część 3)

Recenzje
piątek, 17 lipca 2020, 07:52
„W bólu rodzić będziesz” – kto nie słyszał tych słów? Nie trzeba być katoliczką, żeby je znać. Gdy jedna z moich rozmówczyń nie czuła porodowego bólu, przeraziła się, że coś się dzieje nie tak i zaczęła się zastanawiać, jak ona ma urodzić...

Zobacz również